Liceul Tehnologic Constantin Brancusi, Sf. Gheorghe, jud Covasna

Postat in data de 19.12.2012

Proiect Caravana Carierei

Rezultatele testului de evaluare a elevilor din

Liceul Tehnologic “Constantin Brancusi”  Sf. Gheorghe, jud Covasna 

Nr crt Numar lucrare Numele elevului Nota

CANDIDAȚI CÂȘTIGĂTORI

1

13

SUCIU EMANUEL

9,35

2

63

SEBASTYEN LORAND JOZSEF

8,75

3

20

CIURARU ROBERTO

8,42

4

9

VIDREA MARIA OLIVIA

8,12

5

12

MOISE ROLAND

7,8

6

19

BUJOR GABRIELA

7,67

7

52

TROFIN LIVIU

7,65

8

17

DAN CIPRIAN IOAN

7,25

9

55

LAPADAT PUIU MANALIN

7,2

10

47

FUSARU CATALIN NICUSOR

7,17

11

64

TUDORACHE MARIANA

7,15

12

18

CHIRICHES ANTONETA

7,12

13

44

MEZDREA CLAUDIU

7,1

14

6

UNGVARI ARPAD LEONARD

7,02

15

37

ALEXANDRU STEFANITA

7,02

16

39

TATAR EMANUEL

7

17

2

LAMBRINO CONSTANTIN RAZVAN

6,95

18

60

IOSUP DANIEL

6,9

19

31

PLESA ELENA

6,82

20

57

COJOCARIU ALEXANDRU

6,75

21

24

KALANYOS LIVIU VIOREL

6,4

22

48

MITACHE LUCIA CRISTINA

6,37

23

22

BURSUC ADRIAN VILHELM

6,27

24

36

MIHAILESCU MONICA

6,17

25

34

HORCIU MARIUS

6,12

CANDIDAȚI NECÂȘTIGĂTORI

26

16

COVITA VICTOR ANDREI

6,07

27

59

PLESA MARIA

6,07

28

58

PODARU LARISA

5,95

29

4

TEMEA IULIANA

5,9

30

27

TAMPU LILIANA

5,85

31

54

CIOCAN IONEL

5,82

32

41

NEDA CRIASTIAN MIHAI

5,75

33

8

DEMETER SANDOR

5,72

34

43

RADU IONUT

5,7

35

30

STANCU DORIN

5,62

36

42

KLEISCH ECATERINA

5,62

37

46

SERBAN RAZVAN FLORIN

5,62

38

69

BULARCA EUGEN

5,62

39

11

RADU ALEXANDRU

5,57

40

26

SAVA OVIDIU

5,57

41

1

BILIBOK SZILARD

5,52

42

29

BAK TIHAMER

5,45

43

33

VEREGUT CRISTIAN

5,2

44

21

MOLNAR RENATA

5,15

45

67

FILIP IONUT

5,15

46

25

ANTALKA ELENA

4,92

47

38

GASPAR MONIKO

4,85

48

62

BEJENARU ADELIN

4,85

49

7

BURCUTA MARIAN ADRIAN

4,8

50

14

COPOT MIRELA

4,75

51

23

TIFREA CORINA

4,75

52

35

TOLAS IONUT

4,57

53

53

SOFRAGIU VERONICA BIANCA

4,57

54

68

TUCUSAN IONELA

4,52

55

45

OLTEANU FLORIN ILIE

4,42

56

61

ALBERT NAGY RENATA

4,25

57

40

CAZAN ALEXANDRU

4,22

58

66

MARIN CATALIN

4,22

59

51

MACOVEI OANA MIHAELA

4,2

60

15

SIDON ION

3,75

61

3

DINU MADALINA

3,7

62

49

IUGA DANIEL

3,67

63

28

SELARU ADRIANA

3,25

64

50

PRUNDAR RADU NICULAE

3,25

65

65

BULARCA GABRIEL

3,12

66

56

STEFAN MIHAI

3

67

5

IUGA GHEORGHE DANUT

2,87

68

10

SERBAN FLORIN

2,75

69

32

DOBRITA GABRIELLA

2,5

 

 

 

DECIZIE

 

 

Privind rezutatele selectiei elevilor pentru Liceul Tehnologic “Constantin Brancusi”  Sf. Gheorghe, jud Covasnaîn cadrul proiectului “Caravana carierei”, id: 90/2.1./S/61837, proiect cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, în vederea selecției elevilor pentru acordarea premiilor de participare la seminar în baza Regulamentului de concurs înregistrat la BNS sub nr.1669/02.12.2011.

Ca urmare a întrunirii comisiei de validare a lucrărilor, având în vedere încheierea perioadei de contestații după publicarea rezultatelor selecției, am hotărât următoarele:

CANDIDAȚII CÂȘTIGĂTORI SUNT:

Nr crt Numar lucrare Numele elevului Nota

 CANDIDAȚI CÂȘTIGĂTORI

1

13

SUCIU EMANUEL

9,35

2

63

SEBASTYEN LORAND JOZSEF

8,75

3

20

CIURARU ROBERTO

8,42

4

9

VIDREA MARIA OLIVIA

8,12

5

12

MOISE ROLAND

7,8

6

19

BUJOR GABRIELA

7,67

7

52

TROFIN LIVIU

7,65

8

17

DAN CIPRIAN IOAN

7,25

9

55

LAPADAT PUIU MANALIN

7,2

10

47

FUSARU CATALIN NICUSOR

7,17

11

64

TUDORACHE MARIANA

7,15

12

18

CHIRICHES ANTONETA

7,12

13

44

MEZDREA CLAUDIU

7,1

14

6

UNGVARI ARPAD LEONARD

7,02

15

37

ALEXANDRU STEFANITA

7,02

16

39

TATAR EMANUEL

7

17

2

LAMBRINO CONSTANTIN RAZVAN

6,95

18

60

IOSUP DANIEL

6,9

19

31

PLESA ELENA

6,82

20

57

COJOCARIU ALEXANDRU

6,75

21

24

KALANYOS LIVIU VIOREL

6,4

22

48

MITACHE LUCIA CRISTINA

6,37

23

22

BURSUC ADRIAN VILHELM

6,27

24

36

MIHAILESCU MONICA

6,17

25

34

HORCIU MARIUS

6,12

La momentul acordării premiilor, elevul clasat pe locul 10, respectiv FUSARU CATALIN NICUSOR  nu s-a prezentat, conducerea școlii eliberând în acest sens o adeverință din care rezultă că elevul a declarat abandon școlar.

Pe cale de consecință, conform Regulamentului de selectie, comisia de evaluare formată din: Dumitru Costin – președinte și Alina Milea, Ioana Secară – în calitate de membri, a reevaluat lucrările aflate pe locurile 26 și 27 din clasamentul inițial, care au același punctaj, respectiv media 6.07, pentru a stabili care dintre acestia va fi declarat câștigător.

Ca urmare a reevaluării lucrărilor celor 2 elevi, Plesa Maria si Covita Victor- Andrei, a fost declarat câștigător, elevul cu lucrarea nr 16, cu media 6,07, respectiv: COVITA VICTOR- ANDREI.

Astfel, clasamentul final va arata astfel:

 

Nr crt Numar lucrare Numele elevului Nota

 CANDIDAȚI CÂȘTIGĂTORI

1

13

SUCIU EMANUEL

9,35

2

63

SEBASTYEN LORAND JOZSEF

8,75

3

20

CIURARU ROBERTO

8,42

4

9

VIDREA MARIA OLIVIA

8,12

5

12

MOISE ROLAND

7,8

6

19

BUJOR GABRIELA

7,67

7

52

TROFIN LIVIU

7,65

8

17

DAN CIPRIAN IOAN

7,25

9

55

LAPADAT PUIU MANALIN

7,2

10

64

TUDORACHE MARIANA

7,15

11

18

CHIRICHES ANTONETA

7,12

12

44

MEZDREA CLAUDIU

7,1

13

6

UNGVARI ARPAD LEONARD

7,02

14

37

ALEXANDRU STEFANITA

7,02

15

39

TATAR EMANUEL

7

16

2

LAMBRINO CONSTANTIN RAZVAN

6,95

17

60

IOSUP DANIEL

6,9

18

31

PLESA ELENA

6,82

19

57

COJOCARIU ALEXANDRU

6,75

20

24

KALANYOS LIVIU VIOREL

6,4

21

48

MITACHE LUCIA CRISTINA

6,37

22

22

BURSUC ADRIAN VILHELM

6,27

23

36

MIHAILESCU MONICA

6,17

24

34

HORCIU MARIUS

6,12

25

16

COVITA VICTOR- ANDREI

6,07

 

 

Președinte:  Dumitru Costin                          data: 03.04.2013

Membrii:      Ioana Secară                            

                      Alina Milea